Autor stránek

Autor stránek

Co bych tak o sobě napsala? Nevím, radši píšu o těch druhých. V létě mi bude 32, čas nějak rychle letí. Vystudovala jsem obchodku, chvíli byla zavřená v kanceláři jako sekretářka. Pak jsem utekla na post asistenta trenéra fotbalových mladších žáků. Odtud k atletické přípravce na stejné místo. Pak už nebylo daleko k založení vlastního oddílu, pořádání vlastních závodů a soutěží.
Dva roky jsem se učila práskat s biči, rok se věnovala žonglování s míčky a točení s poikami. Dopracovala jsem se i k ohnivé show. Občas si zavzpomínám na staré časy plné učení se při výukových lekcích pro ostatní. Taky si ráda zastřílím z luku i ze vzduchovky, pořád se rekreačně věnuji atletice, nejvíce běhání. I nadále velmi ráda lyžuji a prvně jsem se postavila na snowboard. V letošním roce jsem také začala pinkat tenis. Druhé léto se budu přiučovat vodáckým dovednost, nejraději bych kajaku. Stále jezdím na kole a ráda bych ozkoušela vodácký triatlon. Taky začínám trochu vážněji hrát kuličky (profi turnaje) a lézt. Více než skály mě baví stěna. Na psaní a fotografování nemám téměř žádný čas a trošku mě to mrzí.
Ovšem stále mou největší zálibou zůstává čas strávený s dětmi a to nejen (i když především) s těmi mými. Jejich úsměvy jsou jako sluníčko, co zahřeje i v těch nejmrazivějších dnech.
Poznávat a učit se stále něco nového, zdokonalovat se v tom, co už umím a své zkušenosti předávat dál může být úžasným smyslem a náplní života.
DRUHÝ VEDOUCÍ
Jmenuje se Jaroslav, ale nikdo mu snad neříká jinak než Jardo. Bude mu 53 let, tudíž je pro nás neocenitelným zdrojem zkušeností. Pracuje jako vodácký instruktor u Plavouků (www.rekyic.cz), taktéž provádí různé výškové práce či kácení stromů.
Jeho koníčkem je určitě vodáctví, je výborný kajakář a na lodi se s ním opravdu nikdo nebojí jet. Jak jsme poznali nedávno, je taktéž skvělý lezec. Rád si zastřílí ze vzduchovky, z luku to taky docela umí, občas sedne na kolo nebo se věnuje výrobě nějaké té zbraně tipu nůž, meč, šavle, dýka. I když není žádný velký muzikant, s kytarou se rozhodně kamarádí a u ohýnku je prima ho mít. Rád si povídá o zbraních, ví toho hory i doly o historii a zeměpise, vystoupal na několik ne zrovna malých kopečků (Materhorn např.) a po zříceninách se taky rád koukne. 
Občas ostatní rozčiluje, že je jako chodící encyklopedie :) ale jinak je to skvělý chlap, na tváři pořád úsměv, pohodový a laskavý.
DAVID
Tak tomuhle klukovi, který už dorůstá dospěláky bylo nedávno třináct. Studuje na osmiletém gymnáziu v Čáslavi, momentálně je v sekundě. Je výborný v matematických oborech, jezdí na různé soutěže a umisťuje se v okresních kolech na předních místech.
K jeho zálibám patří už od malička četba, převážně dobrodružných knížek. Jezdí na kole, rád chodí na výlety, občas si zahraje kuličky. Baví ho lezení, preferuje umělou stěnu. Ve škole hraje florbal. V posledních pár letech ho chytlo zahradničení.
NIKOLAS
Tomu je v podstatě už deset let. Chodí do čtvrté třídy základní školy. Kvůli SPU dyslexii a dysgrafii mu učení moc neříká a škola ho opravdu nebaví. 
Mezi největší koníčky patří hraní počítačových her. Ze sportů potom určitě střelba ze vzduchovky a lyžování. Zajezdí si na kole, zahraje kuličky, vyjde si na výlet do přírody. Docela mu jdou různé hlavolamy a rébusy. Je takový tip kluka, co rád ozkouší všechno, ale nic ho nezaujme na delší dobu ani nijak hlouběji.
GABRIELA
Té bylo před pár týdny sedm let. Chodí do první třídy a patří mezi jedničkáře. 
Její největší láskou jsou bezesporu koně a jejím snem je jednou mít vlastního. Bohužel ale nemá možnost se jim jakkoliv věnovat. Ráda lyžuje a letos začala i jezdit na snowboardu. Občas si přečte nějakou tu knihu, baví jí chodit na výlety. Začíná jezdit na kajaku. Je velice nadaná kuličkářka a výborná lezkyně. Ráda i zpívá a tancuje, ale publikum musí být shovívavé. Projede se na kole, zaběhá si a baví jí hrát si s ostatními dětmi.
ANEŽKA
I této slečně bylo nedávno sedm let. Chodí s Gábinkou do stejné třídy, ale učení jí jde o kousek hůř. Není až tolik soutěživá jako ostatní děti a tak jí závody moc neberou. 
K jejím zálibám patří nejspíš kreslení, také se projede na kole a má rozhodně talent na kajak. Ráda tancuje a hraje si s kamarádkami. 
MATOUŠEK
Tomuto mladému muži jsou čtyři roky a začíná se seznamovat s různými sporty. Učí se jezdit na kole a kolečkových bruslích. Rád chodí na hřiště, maluje a vyrábí. Jako správný kluk závodí s auťáky a taková stěna mu už taky začíná tykat. 
Bohužel ani on není příliš soutěživý tip človíčka a tak si s námi moc nezazávodí.
LEONARD
Tomu táhne na třetí rok. Moc toho nenamluví, má za sebou hodně ošklivých chvil vinou lidí co si myslí, že když je někdo jiný než oni, je zákonitě zlý a špatný. 
Ale jinak je to neuvěřitelně chytrý a vnímavý kluk. Už teď rád zkouší nové věci a chce se vyrovnat starším dětem. Má rád jízdu na lodi, na kole. Učí se bruslit. Baví ho běhat, když běhají ostatní. Zdá se být talentovaným lezcem, což nás překvapilo. Nejradši se ale vozí ve svém sportovním kočáře nebo si staví hrady z písku. 
KRYŠTOF
Bude mu teprve rok a start do života měl velmi těžký a svou šanci být tu s námi si musel velmi tvrdě vybojovat. Povedlo se mu to i díky doktorům a sestřičkám z Hradecké novorozenecké jipky a z novorozenecké jipky v Kolíně. Díky své rehabilitační sestřičce a dennímu cvičení dohnal všechno, co dohnat měl a je téměř předpisové mimčo. 
Už teď má své záliby, rád se vozí v čemkoliv a kamkoliv. Je zvídavý, pozoruje všechno kolem, líbí se mu v přírodě a na procházkách. Největším koníčkem je u něj houpání na houpačce.

Vítejte na stránkách všeobecně zaměřeného sportovního oddílu s širokým polem působnosti.

Velikonoce Kařízek 13' 004.jpg
Velikonoce Kařízek 13' 018.jpg
Velikonoce Kařízek 13' 019.jpg
Velikonoce Kařízek 13' 042.jpg
Velikonoce Kařízek 13' 056.jpg
Velikonoce Kařízek 13' 066.jpg
Velikonoce Kařízek 13' 058.jpg
Velikonoce Kařízek 13' 069.jpg
Hledání Velikonočního pokladu.

No, když tak zapátrám v paměti, tak tahle akce se snad jako jediná opakuje spolehlivě každý rok. My jsme jí šli kdysi dávno asi před deseti lety s oddílem Jirkovců a skončili tehdy druzí. Kdepak ty hezké časy jsou :) ... 

Letos padla organizace zase někomu úplně jinému a taky byla úplně jiná. Pokud někdo četl propozice, tak ví, že se šlo podle několika částí slepé mapy. Hledalo se 27 kontrolních bodů, začínalo i končilo se v Berouně (tedy mělo) a zvítězil ten, kdo obešel nejvíce KáBéček za nejkratší dobu. Tou nejkratší dobou bylo něco kolem dvaceti hodin, což teda my ani tím omylem. 

KáBéček jsme našli jenom jedenáct a skončili až někde v poli těch horších na devátém místě. O identifikaci kontrolních bodů ve slepých mapách se podělili Jarda s Davidem. Já a David jsme potom naplánovali cestu a to s tím, že obejdeme všechny KB. Byť jsme věděli, že je to pro nás nemožný úkol a taková ta jedna otravná skála je tam vyloženě jako provokace a za trest. Jenomže je to nutnost zvolit tuhle taktiku. Trochu jsme byli zklamaní, že za těch x hodin od desáté dopoledne do myslím sedmé večer jsme ušli pouhých dvacet kilometrů. Nějak nám to nechodí. 

Moc se mi opět líbilo na Tetíně. Tahle zřícenina nechybí v žádné oddílovce, je to už takové naše srdeční místečko. Kdysi se tam jezdívalo vítat jaro a přijímali se tam oficiálně noví členové a pasovávalo se tam na rytíře. Bylo tam schované i Dračí vejce a jeden z Bikerů o pouti na Tetín napsal svého času i písničku o znavených poutnících, co se nocí táhnou na Tetín a černá tma je halí svým závojem a chrání před zraky krutých nepřátel. Když si vzpomenu, najdu ji a přidám. My tam šli za denního světla, bylo i dost teplo a zrakům nepřátel jsme se vyhnuli úspěšně. Naše ID čísla viděli až Kasnajti, když jsme se vraceli z posledních kontrolních bodů. Naštěstí pro nás byla taková tma, že je pořádně nepřečetli a tedy nikoho z nás neodhalili. 

Nejhorší bylo asi vláčení se přes kopce k jeskyním u Tetína a potom na Kodské. Tam jsme museli dokonce jedno KáBéčko vzdát, protože nebylo možné, abychom přelézali k hradišti přes skalnaté stěny rokle nad potokem. Museli bychom to obejít tam a poté ještě zpět a tím bychom si kvůli jednomu kábodu zašli možná i deset kiláků. Radši jsme šli hledat další. 

Před Srbskem se nám rozbil kočárek. Ten nejspolehlivější a nejodolnější, co v něm jezdíval už David. Tak jsme to oplakali, vyspravili a jakžtakž mohli vézt Lea dál. Jakožto hrající musel na devět kontrolních bodů ujít kilometr sám, takže to měl kilák a kousek a dal ho postupně poměrně bez problémů. Hlavně když jsme sbíhali listím pokryté kopce, tak se k nám s chutí přidával. Nejradši je sjížděl po zadku, jako my ostatní.

Jarda nám v jedné chvíli nějak zazmatkoval, což mě u něj překvapilo v momentě čtení z mapy. Ukázal se v něm tak trochu tipický chlap, co když si myslí, že má pravdu, tak prostě má pravdu, i když jí nemá a jinak to být nemůže. Pravdu neměl a zbytečně nás to dohadování se stálo několik minut času. Jinak ale perfektně našel jednu z jeskyní na Kodě.

Rozhled z Tetína je úchvatný. Viděli jsme i parní mašinu.
Rozhled z Tetína je úchvatný. Viděli jsme i parní mašinu.
Velikonoce Kařízek 13' 138.jpg
Jeskyně Koda. Těžko viditelná ze směru chůze.
Jeskyně Koda. Těžko viditelná ze směru chůze.
Tady zapisuji kontrolní údaje u KáBéčka.
Tady zapisuji kontrolní údaje u KáBéčka.
Velikonoce Kařízek 13' 143.jpg
Velikonoce Kařízek 13' 150.jpg
Náš předposlední kontrolní bod u Malé Ameriky.
Náš předposlední kontrolní bod u Malé Ameriky.
Karlštejn při návratu. Končíme jak padá tma.
Karlštejn při návratu. Končíme jak padá tma.
Věra Jandečková
okres Kolín

e-mail : Vedaniga@seznam.cz
Jaroslav Kopejtko
okres Kolín

e-mail : kjard@seznam.cz
pisisvor@mypage.cz
Jsme malý oddíl zabývající se mnoha druhy sportů. Od atletiky, přes lyže až po kuličky. SOP je zkratka sportovní oddíl Pišišvorové. Vedoucím jsem já Věrka 31let a Jarda 53 let a našimi svěřenci David 13, Nikolas 9,5, Gabriela 7, Anežka 7, Matoušek 4, Leonard 2,5 a Kryštof :). Mnoho z bývalých členů se s námi čas od času vídává a papírově se k nám stále hlásí, ale aktivně se již moc nezúčastňují ani akcí, ani závodů (prý už jsou moc staří).
MY OSTATNÍ

MY OSTATNÍ

Vzadu Věrka, Jarda, Nikolas, Gabriela a vpředu David a Leonard.
KRYŠTOF

KRYŠTOF

MATOUŠEK

MATOUŠEK

ANEŽKA

ANEŽKA

Zase se brzy vraťte nakouknout.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one