Autor stránek

Autor stránek

Co bych tak o sobě napsala? Nevím, radši píšu o těch druhých. V létě mi bude 32, čas nějak rychle letí. Vystudovala jsem obchodku, chvíli byla zavřená v kanceláři jako sekretářka. Pak jsem utekla na post asistenta trenéra fotbalových mladších žáků. Odtud k atletické přípravce na stejné místo. Pak už nebylo daleko k založení vlastního oddílu, pořádání vlastních závodů a soutěží.
Dva roky jsem se učila práskat s biči, rok se věnovala žonglování s míčky a točení s poikami. Dopracovala jsem se i k ohnivé show. Občas si zavzpomínám na staré časy plné učení se při výukových lekcích pro ostatní. Taky si ráda zastřílím z luku i ze vzduchovky, pořád se rekreačně věnuji atletice, nejvíce běhání. I nadále velmi ráda lyžuji a prvně jsem se postavila na snowboard. V letošním roce jsem také začala pinkat tenis. Druhé léto se budu přiučovat vodáckým dovednost, nejraději bych kajaku. Stále jezdím na kole a ráda bych ozkoušela vodácký triatlon. Taky začínám trochu vážněji hrát kuličky (profi turnaje) a lézt. Více než skály mě baví stěna. Na psaní a fotografování nemám téměř žádný čas a trošku mě to mrzí.
Ovšem stále mou největší zálibou zůstává čas strávený s dětmi a to nejen (i když především) s těmi mými. Jejich úsměvy jsou jako sluníčko, co zahřeje i v těch nejmrazivějších dnech.
Poznávat a učit se stále něco nového, zdokonalovat se v tom, co už umím a své zkušenosti předávat dál může být úžasným smyslem a náplní života.
DRUHÝ VEDOUCÍ
Jmenuje se Jaroslav, ale nikdo mu snad neříká jinak než Jardo. Bude mu 53 let, tudíž je pro nás neocenitelným zdrojem zkušeností. Pracuje jako vodácký instruktor u Plavouků (www.rekyic.cz), taktéž provádí různé výškové práce či kácení stromů.
Jeho koníčkem je určitě vodáctví, je výborný kajakář a na lodi se s ním opravdu nikdo nebojí jet. Jak jsme poznali nedávno, je taktéž skvělý lezec. Rád si zastřílí ze vzduchovky, z luku to taky docela umí, občas sedne na kolo nebo se věnuje výrobě nějaké té zbraně tipu nůž, meč, šavle, dýka. I když není žádný velký muzikant, s kytarou se rozhodně kamarádí a u ohýnku je prima ho mít. Rád si povídá o zbraních, ví toho hory i doly o historii a zeměpise, vystoupal na několik ne zrovna malých kopečků (Materhorn např.) a po zříceninách se taky rád koukne. 
Občas ostatní rozčiluje, že je jako chodící encyklopedie :) ale jinak je to skvělý chlap, na tváři pořád úsměv, pohodový a laskavý.
DAVID
Tak tomuhle klukovi, který už dorůstá dospěláky bylo nedávno třináct. Studuje na osmiletém gymnáziu v Čáslavi, momentálně je v sekundě. Je výborný v matematických oborech, jezdí na různé soutěže a umisťuje se v okresních kolech na předních místech.
K jeho zálibám patří už od malička četba, převážně dobrodružných knížek. Jezdí na kole, rád chodí na výlety, občas si zahraje kuličky. Baví ho lezení, preferuje umělou stěnu. Ve škole hraje florbal. V posledních pár letech ho chytlo zahradničení.
NIKOLAS
Tomu je v podstatě už deset let. Chodí do čtvrté třídy základní školy. Kvůli SPU dyslexii a dysgrafii mu učení moc neříká a škola ho opravdu nebaví. 
Mezi největší koníčky patří hraní počítačových her. Ze sportů potom určitě střelba ze vzduchovky a lyžování. Zajezdí si na kole, zahraje kuličky, vyjde si na výlet do přírody. Docela mu jdou různé hlavolamy a rébusy. Je takový tip kluka, co rád ozkouší všechno, ale nic ho nezaujme na delší dobu ani nijak hlouběji.
GABRIELA
Té bylo před pár týdny sedm let. Chodí do první třídy a patří mezi jedničkáře. 
Její největší láskou jsou bezesporu koně a jejím snem je jednou mít vlastního. Bohužel ale nemá možnost se jim jakkoliv věnovat. Ráda lyžuje a letos začala i jezdit na snowboardu. Občas si přečte nějakou tu knihu, baví jí chodit na výlety. Začíná jezdit na kajaku. Je velice nadaná kuličkářka a výborná lezkyně. Ráda i zpívá a tancuje, ale publikum musí být shovívavé. Projede se na kole, zaběhá si a baví jí hrát si s ostatními dětmi.
ANEŽKA
I této slečně bylo nedávno sedm let. Chodí s Gábinkou do stejné třídy, ale učení jí jde o kousek hůř. Není až tolik soutěživá jako ostatní děti a tak jí závody moc neberou. 
K jejím zálibám patří nejspíš kreslení, také se projede na kole a má rozhodně talent na kajak. Ráda tancuje a hraje si s kamarádkami. 
MATOUŠEK
Tomuto mladému muži jsou čtyři roky a začíná se seznamovat s různými sporty. Učí se jezdit na kole a kolečkových bruslích. Rád chodí na hřiště, maluje a vyrábí. Jako správný kluk závodí s auťáky a taková stěna mu už taky začíná tykat. 
Bohužel ani on není příliš soutěživý tip človíčka a tak si s námi moc nezazávodí.
LEONARD
Tomu táhne na třetí rok. Moc toho nenamluví, má za sebou hodně ošklivých chvil vinou lidí co si myslí, že když je někdo jiný než oni, je zákonitě zlý a špatný. 
Ale jinak je to neuvěřitelně chytrý a vnímavý kluk. Už teď rád zkouší nové věci a chce se vyrovnat starším dětem. Má rád jízdu na lodi, na kole. Učí se bruslit. Baví ho běhat, když běhají ostatní. Zdá se být talentovaným lezcem, což nás překvapilo. Nejradši se ale vozí ve svém sportovním kočáře nebo si staví hrady z písku. 
KRYŠTOF
Bude mu teprve rok a start do života měl velmi těžký a svou šanci být tu s námi si musel velmi tvrdě vybojovat. Povedlo se mu to i díky doktorům a sestřičkám z Hradecké novorozenecké jipky a z novorozenecké jipky v Kolíně. Díky své rehabilitační sestřičce a dennímu cvičení dohnal všechno, co dohnat měl a je téměř předpisové mimčo. 
Už teď má své záliby, rád se vozí v čemkoliv a kamkoliv. Je zvídavý, pozoruje všechno kolem, líbí se mu v přírodě a na procházkách. Největším koníčkem je u něj houpání na houpačce.

Vítejte na stránkách všeobecně zaměřeného sportovního oddílu s širokým polem působnosti.

VELIKONOČNÍ POKLAD
Úvod :
Letošní ročník půjdeme pomocí několika částí slepé mapy. Nejsou všechny kusy ve stejném měřítku, mohou avšak i nemusí na sebe navazovat. Trasa není pevně daná, proto neuvádím ani kilometráž. Každá družina si zvolí trasu dle svého uvážení, svých schopností a možností.

Pravidla :
Kdo soutěží - skupiny, družiny, oddíly o počtu 4-10 osob. Na 5 dětí vždy jeden dospělý. Věkovou hranicí určující hrající jsou 2 roky.

Povinné vybavení družiny - mobilní telefon (vysílačka), lékárnička, nůž, papír, tužka, časomíra,jídlo a pití minimální příděly. Možno lano, sirky, kotlík nebo ešus. Kousky látky nebo barevných papírů s kódem.
Nejsou povoleny žádné dopravní prostředky a to včetně kolečkových bruslí, koloběžek, skateboardů, koní, velkých psů atp. blbostí. Pro člena mladšího 4let možno použít dětský kočárek.

Děti mezi 2 a 2,5 roku musí ujít min. 2km. Děti mezi 2,5 a 3 roky pak min.3km. Děti ve věku 3 až 3,5 roku min. 4km. Děti ve věku 3,5 až 4roky min. 5km. Děti ve věku 4 až 5 let min. 10km. Děti ve věku 5 až 6let min 15km. Děti starší 6let jdou stejnou trasu jako zbytek oddílu. Není povoleno je vézt, pouze nést a to ne více jak 1km z celkové délky trasy.

Trasu možno začít v kterékoliv stanici patřící pod Beroun (Beroun nádraží, Beroun Popovice, Beroun Králův Dvůr či Beroun Závodí) a také v kterékoliv z nich skončit. Není nutno začínat a končit ve stejné stanici.

Taktéž není nutné projít všechny kontrolní body.

Jakmile družina na některé z těchto stanic vystoupí z vlaku, začíná tím svou pouť. Zapíše si přesný čas a to na hodiny a minuty. Po celou dobu je nutné měřit časy stejnou časomírou. Nezapomeňte si zapsat i čas, kdy pouť skončíte !!!

Na startu ani v cíli nenecháváte časový doklad.

Je velmi důležité se předem rozhodnout, kolik kontrolních bodů chce družina projít, jelikož na každých 9 kontrolních bodů připadá možnost popojet si vlakem či příp. autobusem o 1 zastávku kterýmkoliv směrem. Zastávky nelze přičítat, vždy je možné ujet pouze jednu. Nejde ani na zastávce vystoupit, počkat na další vlak a opět nastoupit. Po ujetí zastávky je nutné obejít další kontrolní body (nemusí to být vždy 9), než opět vlak použijete.

V každém kontrolním bodě, kterých je na celé trase 27 je nutné zapsat si čas příchodu na papírek a ten tam poté uschovat. Je potřeba si zapsat kam byl papírek uschován (tento popis se bude odevzdávat kontrolorovi) a nejlépe ho uložte do nějaké nepromokavé schránky.

Kontrolním bodem musí projít každý hrající člen skupiny.

Každý člen musí mít viditelně na svém těle umístěn svůj kód a barvu družiny.

Hodnocení výsledků - pořadí skupin bude vyhodnoceno 1.4. po sebrání všech papírků v kontrolních bodech. Schovávejte papírky tak, aby je nevzal nikdo cizí a zároveň nebylo příliš složité je najít. Na papírku musí být uveden název družiny a případně i její barva nebo číselný kód a samozřejmě datum a čas, kdy kontrolním bodem prošla. Kontrolními body jsou v mapách znázorněné a pozor i neznázorněné přírodní zajímavosti, zříceniny, vrcholy, jeskyně, jezírka, stromy, kostelíky a tomu podobné výrazné útvary. Prvním hodnotícím prvkem bude počet kontrolních bodů, kterými družina prošla. Čím více bodů, tím lepší umístění. Při schodě počtu kontrolních bodů je rozhodující čas družiny. Při případné schodě bodů i času budou rozhodovat pomocné body.

Pomocné body - Každá z družin může ulovit barvu a kód člena kterékoliv jiné družiny a tím získat pomocný bod. Zároveň si musí dávat pozor, aby nebyla sama ulovena jinou družinou a pomocný bod neztratila. Tyto body se nezapočítávají do času družiny, jsou pouze takovým zpestřením a berou se v potaz pouze v případě schody v počtu kontrolních bodů a času.

Stíhací úseky :
Úsek č. 1 mezi body 16 - 18.
Úsek č. 2 mezi body 4 - 21.
Úsek č. 3 mezi body 23 - 24.
Úsek č.5 mezi body 12 - 20.
Úsek č.6 mezi body 11 - 10.
Úsek č. 7 mezi body 5 - 9.
ˇusek č. 8 mezi body 13 - 19.
Úsek č.9 mezi body 15 - 25.
Úsek č. 10 mezi body 1 - 27.

Tímto se rozumí, že je důležité mít co nejmenší časový rozdíl od chvíle, kdy projdete např. Bodem 16 a poté bodem 18. Není nutné projít ostatními mezi nimi ležícími body. Snad to všichni pochopí.
Věra Jandečková
okres Kolín

e-mail : Vedaniga@seznam.cz
Jaroslav Kopejtko
okres Kolín

e-mail : kjard@seznam.cz
pisisvor@mypage.cz
Jsme malý oddíl zabývající se mnoha druhy sportů. Od atletiky, přes lyže až po kuličky. SOP je zkratka sportovní oddíl Pišišvorové. Vedoucím jsem já Věrka 31let a Jarda 53 let a našimi svěřenci David 13, Nikolas 9,5, Gabriela 7, Anežka 7, Matoušek 4, Leonard 2,5 a Kryštof :). Mnoho z bývalých členů se s námi čas od času vídává a papírově se k nám stále hlásí, ale aktivně se již moc nezúčastňují ani akcí, ani závodů (prý už jsou moc staří).
MY OSTATNÍ

MY OSTATNÍ

Vzadu Věrka, Jarda, Nikolas, Gabriela a vpředu David a Leonard.
KRYŠTOF

KRYŠTOF

MATOUŠEK

MATOUŠEK

ANEŽKA

ANEŽKA

Zase se brzy vraťte nakouknout.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one