Autor stránek

Autor stránek

Co bych tak o sobě napsala? Nevím, radši píšu o těch druhých. V létě mi bude 32, čas nějak rychle letí. Vystudovala jsem obchodku, chvíli byla zavřená v kanceláři jako sekretářka. Pak jsem utekla na post asistenta trenéra fotbalových mladších žáků. Odtud k atletické přípravce na stejné místo. Pak už nebylo daleko k založení vlastního oddílu, pořádání vlastních závodů a soutěží.
Dva roky jsem se učila práskat s biči, rok se věnovala žonglování s míčky a točení s poikami. Dopracovala jsem se i k ohnivé show. Občas si zavzpomínám na staré časy plné učení se při výukových lekcích pro ostatní. Taky si ráda zastřílím z luku i ze vzduchovky, pořád se rekreačně věnuji atletice, nejvíce běhání. I nadále velmi ráda lyžuji a prvně jsem se postavila na snowboard. V letošním roce jsem také začala pinkat tenis. Druhé léto se budu přiučovat vodáckým dovednost, nejraději bych kajaku. Stále jezdím na kole a ráda bych ozkoušela vodácký triatlon. Taky začínám trochu vážněji hrát kuličky (profi turnaje) a lézt. Více než skály mě baví stěna. Na psaní a fotografování nemám téměř žádný čas a trošku mě to mrzí.
Ovšem stále mou největší zálibou zůstává čas strávený s dětmi a to nejen (i když především) s těmi mými. Jejich úsměvy jsou jako sluníčko, co zahřeje i v těch nejmrazivějších dnech.
Poznávat a učit se stále něco nového, zdokonalovat se v tom, co už umím a své zkušenosti předávat dál může být úžasným smyslem a náplní života.
DRUHÝ VEDOUCÍ
Jmenuje se Jaroslav, ale nikdo mu snad neříká jinak než Jardo. Bude mu 53 let, tudíž je pro nás neocenitelným zdrojem zkušeností. Pracuje jako vodácký instruktor u Plavouků (www.rekyic.cz), taktéž provádí různé výškové práce či kácení stromů.
Jeho koníčkem je určitě vodáctví, je výborný kajakář a na lodi se s ním opravdu nikdo nebojí jet. Jak jsme poznali nedávno, je taktéž skvělý lezec. Rád si zastřílí ze vzduchovky, z luku to taky docela umí, občas sedne na kolo nebo se věnuje výrobě nějaké té zbraně tipu nůž, meč, šavle, dýka. I když není žádný velký muzikant, s kytarou se rozhodně kamarádí a u ohýnku je prima ho mít. Rád si povídá o zbraních, ví toho hory i doly o historii a zeměpise, vystoupal na několik ne zrovna malých kopečků (Materhorn např.) a po zříceninách se taky rád koukne. 
Občas ostatní rozčiluje, že je jako chodící encyklopedie :) ale jinak je to skvělý chlap, na tváři pořád úsměv, pohodový a laskavý.
DAVID
Tak tomuhle klukovi, který už dorůstá dospěláky bylo nedávno třináct. Studuje na osmiletém gymnáziu v Čáslavi, momentálně je v sekundě. Je výborný v matematických oborech, jezdí na různé soutěže a umisťuje se v okresních kolech na předních místech.
K jeho zálibám patří už od malička četba, převážně dobrodružných knížek. Jezdí na kole, rád chodí na výlety, občas si zahraje kuličky. Baví ho lezení, preferuje umělou stěnu. Ve škole hraje florbal. V posledních pár letech ho chytlo zahradničení.
NIKOLAS
Tomu je v podstatě už deset let. Chodí do čtvrté třídy základní školy. Kvůli SPU dyslexii a dysgrafii mu učení moc neříká a škola ho opravdu nebaví. 
Mezi největší koníčky patří hraní počítačových her. Ze sportů potom určitě střelba ze vzduchovky a lyžování. Zajezdí si na kole, zahraje kuličky, vyjde si na výlet do přírody. Docela mu jdou různé hlavolamy a rébusy. Je takový tip kluka, co rád ozkouší všechno, ale nic ho nezaujme na delší dobu ani nijak hlouběji.
GABRIELA
Té bylo před pár týdny sedm let. Chodí do první třídy a patří mezi jedničkáře. 
Její největší láskou jsou bezesporu koně a jejím snem je jednou mít vlastního. Bohužel ale nemá možnost se jim jakkoliv věnovat. Ráda lyžuje a letos začala i jezdit na snowboardu. Občas si přečte nějakou tu knihu, baví jí chodit na výlety. Začíná jezdit na kajaku. Je velice nadaná kuličkářka a výborná lezkyně. Ráda i zpívá a tancuje, ale publikum musí být shovívavé. Projede se na kole, zaběhá si a baví jí hrát si s ostatními dětmi.
ANEŽKA
I této slečně bylo nedávno sedm let. Chodí s Gábinkou do stejné třídy, ale učení jí jde o kousek hůř. Není až tolik soutěživá jako ostatní děti a tak jí závody moc neberou. 
K jejím zálibám patří nejspíš kreslení, také se projede na kole a má rozhodně talent na kajak. Ráda tancuje a hraje si s kamarádkami. 
MATOUŠEK
Tomuto mladému muži jsou čtyři roky a začíná se seznamovat s různými sporty. Učí se jezdit na kole a kolečkových bruslích. Rád chodí na hřiště, maluje a vyrábí. Jako správný kluk závodí s auťáky a taková stěna mu už taky začíná tykat. 
Bohužel ani on není příliš soutěživý tip človíčka a tak si s námi moc nezazávodí.
LEONARD
Tomu táhne na třetí rok. Moc toho nenamluví, má za sebou hodně ošklivých chvil vinou lidí co si myslí, že když je někdo jiný než oni, je zákonitě zlý a špatný. 
Ale jinak je to neuvěřitelně chytrý a vnímavý kluk. Už teď rád zkouší nové věci a chce se vyrovnat starším dětem. Má rád jízdu na lodi, na kole. Učí se bruslit. Baví ho běhat, když běhají ostatní. Zdá se být talentovaným lezcem, což nás překvapilo. Nejradši se ale vozí ve svém sportovním kočáře nebo si staví hrady z písku. 
KRYŠTOF
Bude mu teprve rok a start do života měl velmi těžký a svou šanci být tu s námi si musel velmi tvrdě vybojovat. Povedlo se mu to i díky doktorům a sestřičkám z Hradecké novorozenecké jipky a z novorozenecké jipky v Kolíně. Díky své rehabilitační sestřičce a dennímu cvičení dohnal všechno, co dohnat měl a je téměř předpisové mimčo. 
Už teď má své záliby, rád se vozí v čemkoliv a kamkoliv. Je zvídavý, pozoruje všechno kolem, líbí se mu v přírodě a na procházkách. Největším koníčkem je u něj houpání na houpačce.

Vítejte na stránkách všeobecně zaměřeného sportovního oddílu s širokým polem působnosti.

Do hledání dračích vajec se přihlásilo jen pět týmů, což je škoda, ale není divu neboť pro většinu je na prvním místě Velikonoční poklad. Ten jsme letos hledat nešli. Možná je to škoda, protože jeho organizace je určitě na vyšší úrovni než Dračíci, ale zase by to bylo příliš náročné.

U Dračího vejce je znát, že to dělá někdo, kdo nemá příliš zkušeností. Rozhodně mi tedy ke hře chybí nějaká ta legenda, pěkné povídání, které by všechno uvedlo, vysvětlilo co a proč hledáme a kdo vlastně jsme. Strohý seznam míst mi přijde trochu málo. Taky je na škodu poměrně velká nedostupnost nápověd. Ale zase na tu druhou stranu - alespoň se něco děje.

Ke hře samotné. Začala na začátku března a končit bude na konci srpna. Tedy času docela hodně. Úkolem je najít co nejvíc Dračích vajec v co nejkratším čase. Každé vejce by mělo mít jinou bodovou hodnotu, ale nikde nám nikdo neuvedl jakou. Krom dračích vajec jsou i draci, dračí symboly a v průběhu hry se objevily dračí srdce. Většina z nich je umístěna někde na hoře, neboť jsou to draci Skalní, kteří žijí na kopcích, ve skalách, jeskyních apod.

My Pišišvorové jsme začali poměrně pozdě, až těsně před Velikonocemi a to na Šternberku. Potom jsme se do toho obuli a během tří dnů nalezli šest vajec, což není špatné. Počasí nám tedy nepřálo vůbec, jaksi pozapomnělo, že už není zima a dokonce na nás sněžilo. Převážně lilo, což při lezení po skalách a brodění se děsně ledovou vodou není opravdu to pravé. Divím se, že jsme tam vlezli - kamkoliv. Jak známo my jsme nepoučitelní páni ze Snílkova a jen tak něco nás neodradí. Nutno podotknout, že nemít nového Pišišvora (Plavouka), tak by bylo všechno mnohem těžší a složitější. Takhle jsme slaňování mohli nechat profíkovi a jen si šplhat a lézt do děr. Když tak o tom přemýšlím, tohle je typ hry ,,hon". V podstatě se honíme z místa na místo a někdy nám trvá pořádně dlouho, než tam najdeme, co potřebujeme. Ale jak jsem psala, alespoň se něco děje.
Dračí vejce lichnice 4 12' 015.jpg
Dračí vejce lichnice 4 12' 018.jpg
Dračí vejce lichnice 4 12' 011.jpg
Dračí vejce lichnice 4 12' 005.jpg
Dračí vejce lichnice 4 12' 001.jpg
Dračí vejce

Dračí vejce

Malý blaník zeď se srdcem.
Jezera

Jezera

Setkání dobrých lidských vlastností.
V záchodě

V záchodě

Tady se nám líbilo všem a moc.
???

???

Ten vojenský prostor s kopcem.
????

????

Na tom kopci v tom vojenském prostoru.
Jestřebí

Jestřebí

Tady našla dračíka Gabča.
Sv.Jan

Sv.Jan

Svatý Jan pod Skalou, kam koukal delfín.
Noviny p.r.

Noviny p.r.

Do toho jsme vlezli jen já a Jarda.
Lichnice

Lichnice

Museli jsme se sem vrátit skoro do roků a dní.
Děvín

Děvín

Taky srdcová záležitost. Bylo krásněji než minule.
Děvín

Děvín

Proč jsou hrady vždycky na kopci?
Bohužel nám hru přerušila nečekaná událost. Původně na nás chtěly ostatní týmy počkat, ale nakonec jsme skončili. Dohrávání už nemělo smysl, hra zcela ztratila náboj. Vyhrály Lištičky pod vedením Hanky s 21dračíky a 23body. Druzí jsme nakonec byli my Pišišvorové s 16 dračíky a 20 body. Třetí také s 16dračíky ale 18 body Mezuláni, pátí potom Modří draci s 15 dračíky a 17 body a čtvrtí naši milí Koumáci se 13 dračíky a 14 body.
Dračíci

Dračíci

Diplom
Věra Jandečková
okres Kolín

e-mail : Vedaniga@seznam.cz
Jaroslav Kopejtko
okres Kolín

e-mail : kjard@seznam.cz
pisisvor@mypage.cz
Jsme malý oddíl zabývající se mnoha druhy sportů. Od atletiky, přes lyže až po kuličky. SOP je zkratka sportovní oddíl Pišišvorové. Vedoucím jsem já Věrka 31let a Jarda 53 let a našimi svěřenci David 13, Nikolas 9,5, Gabriela 7, Anežka 7, Matoušek 4, Leonard 2,5 a Kryštof :). Mnoho z bývalých členů se s námi čas od času vídává a papírově se k nám stále hlásí, ale aktivně se již moc nezúčastňují ani akcí, ani závodů (prý už jsou moc staří).
MY OSTATNÍ

MY OSTATNÍ

Vzadu Věrka, Jarda, Nikolas, Gabriela a vpředu David a Leonard.
KRYŠTOF

KRYŠTOF

MATOUŠEK

MATOUŠEK

ANEŽKA

ANEŽKA

Zase se brzy vraťte nakouknout.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one